ABB

ELEXIM, a.s. je oficiálním distributorem produktů ABB od roku 2000 a díky bohatým zkušenostem a široké podpory od výrobce, úspěšně dodává jejich produkty na mnoho trhů po světě. Soustřeďuje se na výrobky pro energetiku, systémy pro energetiku, automatizace výroby a pohony, výrobky nízkého napětí a procesní automatizace.


ABB je mnoho let přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace se  zaměřením na oblasti průmyslu, distribuce energií, ale také domácnosti.

ABB je na trhu přes 120 let a největší podíl na jeho úspěchu mají neustálé investice do vývoje. Má po světě 7 vývojových center.

V ČR působí ABB od roku 1992, v současné době působí v 8 lokalitách svá nejvýznamnější inženýrská výzkumná centra a 6 výrobních závodů má v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci. Přibližně 80 % produkce se vyváží, což svědčí o vysoké kvalitě výrobků ABB z ČR.

abb_cervene


Výrobky pro energetiku

Výrobky pro všechny úrovně napětí zahrnuje vypínače, rozváděče, kondenzátory, přístrojové transformátory a senzory, trakční transformátory a výkonové transformátory pro rozvodny a také kompletní řadu výrobků pro vysoké napětí.

Systémy pro energetiku

Řešení na klíč pro elektrárny využívající tradiční i obnovitelné zdroje energie, pro přenosové sítě a rozvodné sítě. Tato řešení hrají důležitou roli v optimalizaci výroby elektrické energie a v rozvoji pružnějších, spolehlivějších a inteligentnějších sítí.

Výrobky nízkého napětí

Produkty a řešení vhodná pro nejrůznější elektrická zařízení, od automatizace bytových domů až po průmyslové budovy, včetně vypínačů pro nízké napětí, přepínačů, řídící techniky, elektroinstalačního materiálu, krytů a kabelových systémů, které zajišťují bezpečnost a spolehlivost.

Automatizace a pohony

Výrobky pro motory, generátory, pohony pro mechanický přenos elektrické energie, frekvenční měniče, programovatelné automaty, měniče pro větrné elektrárny, solární střídače, regulátory napětí, usměrňovače, záložní zdroje, trakční měniče, nabíjecí stanice pro elektromobily, průmyslové roboty a robotické celky pro rozsáhlou škálu automatizačních aplikací.