Petercem & Маfelec

Specializace na extrémně náročná prostředí

 

Skupina Mafelec sdružuje firmy Mafelec, Petercem, Stopcircuit a nově i Petercem Sensors. Všechny se specializují na výrobní programy pro náročné prostředí s možností individuálního vývoje a modifikace produktů pro konkrétní aplikace a potřeby zákazníků.
Mafelec – od svého založení v roce 1947 se orientuje na výrobu signalizačních a ovládacích prvků, systémů pro řízení a zabezpečení a speciální osvětlovací techniky.
Petercem – od roku 1985 se specializuje na mikrospínače s hermeticky uzavřenou spínací části v ochranné atmosféře.
Stopcircuit – již od roku 1948 přináší systém jističů a přepínačů odolných vůči otřesům do náročných prostředí. Výrobní program pro jadernou energetiku obsahuje i produkty dříve známe jako Entrelec.
Petercem Sensors – v roce 2017 odkoupil Petercem od ABB divizi, vyrábějící čidla a senzory pro přesné měření proudu a napětí AC/DC.
V rámci výhradního zastoupení vám přinášíme řešení pro oblasti klasické a jaderné energetiky, vojenství, letectví a kosmonautika a lodním průmyslu. K programu pro jadernou energetiku více zde.

 

DALŠÍ INFORMACE

Obchodník

Ing. Milan Smékal
Telefon: +420 730 151 951
Email: milan.smekal@elexim.net

Petercem


Mikrospínače

Mikrospínače do extrémních podmínek

Hermetické řady spínačů – T3, G3 a R najdou své uplatnění v náročných a kritických aplikacích napříč průmyslovými odvětvími, především pak v oboru letectví a obrany. Aplikace pro jadernou energetiku jsou dostupné zde.

Mezi základní vlastnosti patří odolnost v prostředí s extrémními teplotami (-55 °C až +260 °C), s vlhkostí a prašností, s otřesy a vibracemi, se zvýšeným tlakem, s chemickou zátěží.

Mafelec


Řešení ovládacích a signalizačních prvků

Odolné a spolehlivé prvky připravené pro každodenní užívaní ve světě, který se s nimi dvakrát nemazlí…
  • Samostatné komponenty nebo kompletní ovládací panely
  • Ovládací boxy pro jeřáby
  • Signalizační tlačítka
  • Možnost výroby aplikace dle specifikace zákazníka

 

STOPCIRCUIT


Termomagnetické jističe

Jističe a příslušenství pro specifické aplikace a oborové řešení pro energetiku, obranu, železnici a další

Vedle provedení pro montáž na DIN lištu se dodávají především v miniaturním provedení určenému pro umístění do ovládacích panelů a kontrolních jednotek. Vyznačují se zvýšenou odolností proti otřesům (až 100G), odolnost proti ohni případně bezkouřového hoření.

Volitelné provedení upevňovacích šroubů a konektoru. AC/DC provedení, rozsah až 1 500A.


Přepínače a vypínače pro proudy až do 2000A

Manuální a motorizované vypínače a přepínače

Základ portfolia tvoří program vačkových multi-pozičních přepínačů a motorizované přepínače s možností lokálního i vzdáleného ovládání.

Petercem Sensors - (dříve Transtronic / ABB Sensors)


Snímače proudu, snímače napětí a detektory napětí

Spolehlivé produkty vycházející ze zkušeností budovaných více jak 40 let v oboru
  • Měření AC/DC, pulzující napětí a detekci napětí
  • Měření proudů až do 40 000A
  • Měření napětí až to 5000V
  • Technologie měření proudu: (1) snímač na principu Hallova jevu s otevřenou (2) snímač na principu Hallova jevu s uzavřenou smyčkou (3) elektronický snímač ze dvou galvanicky oddělených okruhů
  • Technologie měření napětí: (1) elektronický snímač ze dvou galvanicky oddělených okruhů (2) snímač na principu Hallova jevu s uzavřenou smyčkou
  • Produktové řady pro průmyslové a trakční využití